poniedziałek, 22 grudnia 2014

Niki LaudaCześć. Dziś przedstawię autograf 3-krotnego Mistrza Świata F1-Nikiego Laudy. Jest on Austriackim kierowcą jeżdżącym dawniej w Ferrari, który w 1976 roku przeżył bardzo groźny wypadek na Nurburgringu, gdzie jego bolid wypadł z toru, uderzył w bandę i stanął cały w płomieniach. Wielu myślało, że to już koniec, lecz Lauda przeżył i po kilku tygodniach cały poparzony wrócił do wyścigów, a rok później zdobył kolejny tytuł Mistrza Świata. Niezmiernie polecam Wam obejrzenie filmu "Rush" (tłum. wyścig), który opowiada o całej karierze tego niesamowitego kierowcy.
Autograf ten jest dla mnie bardzo cenny. By go zdobyć wysłałem list, kopertę zwrotną i dwa zdjęcia na adres:
Niki Lauda
Lauda Air Luftfahrt GmbH
Office Park I
Top B03
1300 Wien Flughafen
Austria

Nie jest on prywatny, lecz do biura linii lotniczych, których właścicielem jest Lauda. Na odpowiedź czekałem tylko 21 dni i otrzymałem numer 13. O co chodzi z tym numerem? Otóż listu nie odbiera osobiście Niki, lecz ktoś inny i numeruje on z tyłu każde zdjęcie i kopertę. Następnie przekazuje zdjęcia nasze jak i innych osób do podpisania. Po czym przydziela je do odpowiednich kopert i odsyła je w drogę powrotną. W moim przypadku była to szczęśliwa trzynastka.

Jest to ostania notka przed świętami i w tym roku, więc życzę Wam Wesołych Świąt spędzonych w gronie rodzinnym i szczęśliwego Nowego Roku, no i oczywiście pełniejszych skrzynek!

15 komentarzy: