wtorek, 13 października 2015

Orlen Wisła Płock
Marin Sego

 Valentin Ghionea

 Ivan Nikcević

Petar Nenadić

 Christian Spanne

Mariusz Jurkiewicz

Kolejka notka związana z piłką ręczną na moim blogu nie powinna, Was dziwić, lecz na wstępie bardzo chcę podziękować Marcinowi z Płocka, który po tym jak przestał zbierać autografy postanowił podarować mi swoją całą kolekcję "szczypiorniaka" w której min. znajdowały się te oto autografy i nie tylko, ponieważ wieloma podpisami spełnił moje kolekcjonerskie marzenia, lecz o tym w kolejnych postach.

Wisła Płock to obok VIVE Kielce najlepsza drużyna w Polsce, która regularnie występuje w Lidze Mistrzów i na pewno nie jest "chłopcem do bicia" o czym przekonała się w tamtym roku Barcelona, która poległa w Orlen Arenie, a kilka miesięcy potem zdobyła główne trofeum, a porażka z Wisłą była ich jedyną w tej edycji LM.

Wracając jednak do autografów. Od Marcina dostałem tekturową kartę A4 na której podpisało się wielu zawodników. Dla ułatwienia Wam zapoznania się z nimi użyłem moich cudownych umiejętności graficznych w zaawansowanym programie paint i podpisałem każdy z grafów imieniem i nazwiskiem. Jedynym którego nie miałem w swojej kolekcji to nr. 3, czyli Mateusz Piechowski, lecz myślę, że to i tak by się zmieniło, gdy tylko Wisła Płock przyjechałaby do mnie do Mielca na mecz ligowy.

Wśród wielu autografów były również podpisane przez wiślaków zdjęcia, które przedstawiłem powyżej. Bardzo cieszę się z grafu Christiana Spanne, którego w swojej kolekcji nie miałem i już raczej nie miałbym możliwości zebrania go osobiście, gdyż reprezentant kadry Norwegii nie gra już w drużynie "Nafciarzy".
Kolejne zdjęcia zostały podpisane przez Marina Sego, Valentina Ghionea, Ivana Nikckcevicia, Petara Nenadicia i Mariusza Jurkiewicza. O ile tego ostatniego przedstawiać nie muszę, o tyle reszta wymienionych zawodników jest ważnym ogniwem Wisły i swoich reprezentacji w których występują regularnie.
Niewątpliwie największą "perełką" wśród przedstawianych autografów jest Petar Nenadić - były zawodnik Barcelony, co zresztą widać po bluzie, a obecnie gwiazda ligi niemieckiej. 
Jego autograf podobnie jak i Marina Sego, Valentina Ghionei, Ivana Nikcevicia i Mariusza Jurkiewicza trafiają na wymianę z racji tego, że posiadam ich już w swojej kolekcji, więc zapraszam do zakładki "Wymiana".

13 komentarzy: