piątek, 6 listopada 2015

KIF Kolding KopenhagaDziś po raz kolejny notka związana z piłką ręczną, lecz przedstawiane podpisy to już prawdziwy szczyt, gdyż duńska drużyna jest jedną z najlepszych w Europie, więc nie trzeba się domyślać, że grają tam zawodnicy ze światowego topu.
W skrócie przybliżę Wam ich sylwetki.

Torsten Laen - reprezentant Dani w której to barwach rozegrał 152 mecze i zdobył 257 bramek, dwukrotny brązowy medalista Mistrzostw Europy, zwycięzca Ligi Mistrzów.
Lars Jorgensen - reprezentant Dani w której rozegrał 179 spotkań i zdobył 140 bramek, brązowy medalista Mistrzostw Świata, trzykrotny brązowy medalista Mistrzostw Europy i w końcu Mistrz Europy z 2008 roku.Stefan Hundstrup - niestety bez szczególnych sukcesów.Lasse Boesen - w reprezentacji Danii rozegrał 159 spotkań i zdobył 406 bramek, finalista Ligi Mistrzów, brązowy medalista Mistrzostw Świata, trzykrotny brązowy medalista Mistrzostw Europy i Mistrz Europy z 2008 roku.Bo Spellerberg - W reprezentacji Dani rozegrał 245 spotkań i zdobył 332 bramki, brązowy medalista i dwukrotny srebrny medalista Mistrzostw Świata. Na Mistrzostwach Europy zdobywał dwa brązowe medale, jeden srebrny i dwukrotnie złoty.Lasse Andersson - ma dopiero 21 lat, więc wszystko przed nim.Cyril Viudes - świetny francuski obrotowy, który nie występuje niestety w reprezentacji.

Lukas Karlsson - reprezentant Szwecji w której do tej pory rozegrał 80 spotkań i zdobył 160 bramek. Kasper Hvidt - prawdziwa bramkarska legenda, były zawodnik Barcelony z którą zagrał w finale Ligi Mistrzów. W reprezentacji rozegrał 194 spotkania i zdobył (jest bramkarzem) 1 gola. Ma w swoim dorobku brązowy medal Mistrzostw Świata, trzy brązowe krążki Mistrzostw Europy i jeden złoty.Albert Rocas - były zawodnik Barcelony. Reprezentant Hiszpanii w której to barwach rozegrał 162 mecze i zdobył, uwaga...555 bramek! Brązowy medalista Olimpijski, brązowy i srebrny medalista Mistrzostw Europy, brązowy medalista Mistrzostw Świata i dwukrotny Mistrz Świata.Sami więc widzicie, że osiągnięcia tych zawodników zasługują na podziw, więc nie ma co się dziwić, że podpisy te są dla mnie tak cenne. Najlepsze jest jednak to, że już niedługo opublikuję autografy, które powinny je przewyższyć. Nie da się? A jednak!

W tym miejscu bardzo chciałbym podziękować Marcinowi z Płocka, który podarował mi całą swoją kolekcję.

11 komentarzy: