wtorek, 17 listopada 2015

Reprezentacja HiszpaniiDziś przedstawię autografy, które są na pewno jednymi z najcenniejszych w mojej kolekcji jeśli chodzi o piłkę ręczną. Hiszpanie to jedna z najbardziej utytułowanych reprezentacji w tej dyscyplinie sportu i nikomu nie trzeba mówić, że grają tam wyśmienici zawodnicy tacy jak:

Gonzalo Perez de Vargas Moreno - jeden z najlepszych bramkarzy świata. Obecnie zawodnik Barcelony z którą dwukrotnie wygrywał Ligę Mistrzów. Brązowy medalista Mistrzostw Europy.Cristian Ugalde - były zawodnik Barcelony z którą 2 razy wygrywał Ligę Mistrzów (z jednym z pucharów na zdjęciu). W reprezentacji rozegrał dotychczas 117 meczy zdobywając w nich 262 bramki. Brązowy medalista Mistrzostw Świata i Europy.Iosu Goni - młody, perspektywiczny zawodnik zaczynajacy swoją przygodę z reprezentacją.Juan Andreu Candau - trzydziestoletni obrotowy. W reprezentacji rozegrał 38 meczy zdobywając 74 bramki. Brązowy medalista Mistrzostw Europy.Raul Entrerrios - żywa legenda reprezentacji Hiszpanii.W jej barwach rozegrał 184 mecze zdobywając w nich 402 bramki. Brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich.Brązowy i srebrny medalista Mistrzostw Europy. Złoty i brązowy medalista Mistrzostw Świata. Obecnie zawodnik Barcelony z którą dwukrotnie zwyciężał w Lidze Mistrzów.Jose Manuel Sierra - wychowanek Barcelony z którą czterokrotnie przed 2000 rokiem wygrywał Ligę Mistrzów. W reprezentacji rozegrał 111 spotkań. Brązowy medalista Mistrzostw Europy i Mistrz Świata.Julen Aginagalde - obecny zawodnik VIVE Tauronu Kielce. Uznawany za najlepszego obrotowego na świecie. W reprezentacji rozegrał 120 spotkań i rzucił 328 bramek. Mistrz Świata z 2013 roku i brązowy medalista z 2011 roku. Ma na swoim koncie również brązowy medal Mistrzostw Europy.Valero Rivera Folch - jego ojciec jest trenerem świetnie nam znanej i zabrudzonej pieniędzmi reprezentacji Qataru.
On zaś jest wychowankiem Barcelony z którą to w 2005 roku wygrał Ligę Mistrzów. W reprezentacji rozegrał 45 spotkań zdobywając 125 bramek. Mistrz Świata z 2013 roku i brązowy medalista Mistrzostw Europy.Jorge Maqueda - kolejny wychowanek Barcelony. W reprezentacji ma za sobą 87 spotkań i 214 bramek. Brązowy medalista Mistrzostw Europy i Mistrz Świata z 2013 roku jak i brązowy medalista tejże imprezy z 2011 roku.Alex Dujshebaev - syn Talanta, który jest obecnie trenerem VIVE Tauronu Kielce. Największy talent hiszpańskiej piłki ręcznej. W reprezentacji o 2014 roku, wiec jak na razie bez większych sukcesów.Carlos Molina - wychowanek Barcelony, lecz mimo młodego wieku bez większych sukcesów. Wszystko przed nim.Antonio Garcia Robledo - w reprezentacji Hiszpanii rozegrał 47 meczy zdobywając w nich 91 bramek. Mistrz Świata z 2013 roku i brązowy medalista Mistrzostw Europy.Albert Rocas - były gracz Barcelony z którą w 2011 roku wygrywał Ligę Mistrzów. Najbardziej utytułowany hiszpański zawodnik. W reprezentacji rozegrał 162 mecze i rzucił w nich 555 bramek. Dwukrotny Mistrz Świata i brązowy medalista tejże imprezy. Srebrny i brązowy medalista Mistrzostw Europy. Brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich.Manolo Cadenas - obecny trener Orlen Wisły Płock i były Barcelony. Z reprezentacją Hiszpanii zdobył w 2014 roku brązowy medal Mistrzostw Europy.Autografy te dostałem podobnie jak i we wcześniejszych przypadkach od Marcina z Płocka, który zebrał je podczas towarzyskiego meczu Polska - Hiszpania.
Bardzo mnie one cieszą, gdyż zawodnicy grający w reprezentacji Hiszpanii są jednymi z najlepszych na świecie, a większość z nich była lub jest graczami Barcelony, dzięki czemu moja bordowo-granatowa kolekcja powiększa się coraz bardziej.

12 komentarzy:

 1. Gratulacje :)
  http://skokinarciarskie98.blogspot.com/2015/11/clemens-aigner-wywiad.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje! ;))

  http://siwat-agrafek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję!
  Zapraszam na wpis o Legendzie Manchesteru United!
  http://jamesautographs.blogspot.com/2015/11/144-ryan-giggs.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratulacje :)
  http://autografy-adriana-arka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń