czwartek, 2 czerwca 2016

Flensburg-Handewitt

 Ljubomir Vranjes

 Lasse Svan Hansen

 Tobias Karlsson

 Holger Glandorf

Anders Eggert

Jak zapewne wiecie VIVE Tauron Kielce zostało najlepszą drużyną w Europie w piłce ręcznej pokonując w półfinale Ligi Mistrzów katarski zespół z siedzibą w Paryżu, czyli PSG oraz w finale węgierski Veszprem. Mecz ten został okrzyknięty jako jeden z najbardziej emocjonujących w historii piłki ręcznej, bo jak inaczej można mówić o spotkaniu, w którym VIVE 15. minut przed końcem przegrywa dziewięcioma bramkami, następnie doprowadza do dogrywki, a cały mecz wygrywa w karnych? Takiego scenariusza nie wymyśliłby nawet Hitchcock!

Zanim jednak kielecka drużyna awansowała do Final Four musiała pokonać w ćwierćfinale Flensburg-Handewitt. Misja ta oczywiście zakończyła się sukcesem, a w tej notce przedstawię Wam autografy zawodników, które zebrał dla mnie Patryk w hotelu tuż przed meczem. Wydawać by się mogło, że są słabo widoczne, lecz w rzeczywistości jest o wiele lepiej.
Na zdjęciach o wymiarach 10x15cm podpisali się:

Ljubomir Vranjes - w 2009 roku zakończył zawodniczą karierę w Flensburgu i od razu zasiadł na ławce trenerskiej tego klubu w 2014 roku wygrywając Ligę Mistrzów.
W reprezentacji Szwecji rozegrał 164 spotkania i rzucił w nich 451 goli zdobywając srebrny medal olimpijski. Jest Mistrzem Świata z 1999 roku oraz dwukrotnym srebrnym medalistom. Z Mistrzostw Europy przywiózł trzy medale - wszystkie złote!

Lasse Svan Hansen - w 2014 roku wraz z Flensburgiem zwyciężał w Lidze Mistrzów. Reprezentacyjną koszulkę Danii zakładał 151 razy i zdobył w niej 298 bramek. Jest Mistrzem i Wicemistrzem Europy oraz dwukrotnym srebrnym medalistom Mistrzostw Świata.

Tobias Karlsson - zwycięzca Ligi Mistrzów z 2014 roku. 168 krotny reprezentant Szwecji i zdobywca 81 bramek w kadrze. Srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich z Londynu.

Holger Glandorf - w reprezentacji Niemiec wystąpił 167 razy zdobywając w tych spotkaniach 576 bramek. W 2007 roku zostawał Mistrzem Świata, a w 2014 z Flensburgiem wygrywał Ligę Mistrzów.

Anders Eggert - w 2014 roku wygrywał Ligę Mistrzów. W duńskiej kadrze wystąpił 153 razy i zdobył 557 bramek. Jest złotym oraz srebrnym medalistą Mistrzostw Europy, jak i dwukrotnym Wicemistrzem Świata.

Bardzo cieszę się, że te autografy dołączyły do mojej kolekcji, gdyż jak zapewne wiecie jestem wielkim fanem szczypiorniaka.

11 komentarzy:

 1. Gratulacje :) Zapraszam do mnie: http://grafkamil.blogspot.com/2016/06/89-agnieszka-sienkiewicz.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję :)
  http://ski-jumping-polska.blogspot.com/2016/06/76-klemens-muranka.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję, zapraszam na nowy post :)
  http://skokinarciarskie98.blogspot.com/2016/06/36-thomas-morgenstern.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratulacje!
  http://autografymartynyautografy.blogspot.com/2016/06/36-ronan-lamy-chappuis.html

  OdpowiedzUsuń