niedziela, 4 czerwca 2017

Stéphane Antiga


Stephane Antiga - to imię i nazwisko zna chyba każdy kibic nie tylko siatkówki, gdyż Francuz z naszym krajem związany jest od 2007 roku, kiedy to stał się zawodnikiem Skry Bełchatów wygrywając z nią min. pięciokrotnie Mistrzostwo Polski.
W 2001 roku Stephane wraz z drużyną Paris Volley zwyciężył również w Lidze Mistrzów, lecz sukcesy klubowe nigdy nie przekładały się na te w reprezentacji. Co prawda zostawał trzykrotnym srebrnym medalistom Mistrzostw Europy, a z Mundialu przywiózł brąz, lecz nigdy nie udało się mu zdobyć upragnionego złota, i kiedy po zakończeniu kariery zawodniczej wydawało się, że to już niemożliwe Antiga został szkoleniowcem Reprezentacji Polski...

Zadanie miał bardzo trudne, gdyż "Biało-Czerwonych" objął zaledwie rok przed Mistrzostwami Świata, który miały odbyć się w 2014 roku właśnie w naszym kraju. Jak się okazało wybór byłego zawodnika Skry na trenera okazał się strzałem w dziesiątkę, gdyż to własnie reprezentacja Polski została Mistrzem Świata pokonując w finale 3:1 samych Brazylijczyków!

Autograf złożony jest na matowym zdjęciu 10x15 cm i pochodzi z wymiany, lecz od przyszłego sezonu Stephane obejmie zespół Politechniki Warszawskiej, więc wiele wskazuje na to, że będę miał świetną okazję zebrać jego podpis osobiście.

7 komentarzy:

  1. Gratulacje :) Zapraszam do mnie: http://grafkamil.blogspot.com/2017/06/205-aleksandra-hamkao.html

    OdpowiedzUsuń
  2. Gratki! Ja też mam nadzieję na zdobycie jego autografu osobiście :)
    Zapraszam na nowy post: http://autografyzuzy.blogspot.com/2017/06/plastron-andrzej-pradziad.html ;)

    OdpowiedzUsuń