piątek, 19 lutego 2016

THW Kiel

Piłka ręczna to sport, który uwielbiam. Głownie za sprawą tego, że drużyna z mojego miasta gra w ekstraklasie i właśnie kilka lat temu na jej meczach złapałem bakcyla do tej dyscypliny.
Od tego momentu wiele się zmieniło, również w mojej kolekcji, gdzie już nie ograniczam się tylko do osobistego zbierania, gdyż wiadome jest, że nie zawsze jest możliwość być na meczu takiej drużyny jak np. THW Kiel, o której dziś jest mowa w tej notce.

Już wcześniej miałem w kolekcji podpisy Mistrza Niemiec i były one zebrane przez mojego kolegę na karcie A4 oraz na kilku zdjęciach. Możecie je zobaczyć ---> tutaj.

Tym razem autografy jednej z najlepszych drużyn świata udało mi się zdobyć na oficjalnych, klubowych kartach i w skrócie postaram się Wam przybliżyć sylwetki zawodników, którzy się na nich podpisali.

Alfred Gislason - obecny trener THW. Jako zawodnik nie odnosił szczególnych sukcesów, lecz był gwiazdą reprezentacji Islandii w której rozegrał 190 meczy rzucając w nich aż 542 bramki.
Jako trener już trzykrotnie wygrywał Ligę Mistrzów.

Andreas Palicka - obecnie zawodnik Aalborga. Reprezentant Szwecji, w której to barwach wystąpił 53 razy. Z THW dwukrotnie wygrywał Ligę Mistrzów.

Peter Gentzel - jedna z największych, bramkarskich legend w historii piłki ręcznej. W THW Kiel występował tylko rok, lecz i tak zdołał wygrać Ligę Mistrzów, lecz to jest nic w porównaniu do tego, co osiągnął z reprezentacją Szwecji.
Rozegrał w niej 224 spotkania i trzy razy zdobywał tytuł Mistrza Europy. Jest również złotym medalistom Mistrzostw Świata, brązowym oraz dwukrotnie srebrnym. W 2000 roku w Sydney został wicemistrzem olimpijskim.
Obecnie na zasłużonej emeryturze.

Hendrik Pekeler - zawodnik Rhein-Neckar Lowen. W reprezentacji Niemiec rozegrał 48 spotkań i zdobył 67 bramek. Jest złotym medalistom Mistrzostw Europy z 2016 roku, które były rozgrywane w Polsce.

Christian Sprenger - w reprezentacji Niemiec zagrał 86 razy i rzucił 185 bramek. Dwukrotny zwycięzca Ligi Mistrzów.

Dominik Klein - reprezentacyjną koszulkę zakładał 187 razy i rzucił w niej 370 bramek. Jest dwukrotnym zwycięzcą Ligi Mistrzów oraz złotym medalistom Mistrzostw Świata z 2007 roku.

Daniel Wessig - nie był powoływany do reprezentacji, lecz z THW Kiel zdołał zdobyć Ligę Mistrzów.

Henrik Lundstrom - szwcki skrzydłowy, który w reprezentacji rozegrał 104 spotkania rzucając w nich 257 bramek. W Lidze Mistrzów triumfował trzykrotnie.

Aron Palmarsson - gwiazda reprezentacji Islandii, w której to barwach wystąpił w 105 meczach i rzucił w nich 407 bramek. Jest z nią brązowym medalistom Mistrzostw Europy z 2010 roku. Z THW dwukrotnie wygrywał Ligę Mistrzów.

Christian Zeitz - legenda reprezentacji Niemiec. Wystąpił w niej 166 razy i rzucił 458 bramki. Zdobywał po srebrnym i złotym medalu na Mistrzostwach Świata i Europy. Jest również wicemistrzem olimpijskim z Aten. Z drużyną "Zebr" trzykrotnie zwyciężał w Lidze Mistrzów.

Tobias Reichmann - świetnie znany polskim kibicom, gdyż obecnie występuje w drużynie VIVE Tauron Kielce. W niemieckiej reprezentacji rozegrał 42 spotkania i rzucił w nich 121 bramek. Złoty medalista Mistrzostw Europy z 2016 rozgrywanych w Polsce. Drugi w klasyfikacji strzelców na tej imprezie oraz najlepszy prawoskrzydłowy. Ligę Mistrzów wygrywał dwukrotnie.

Filip Jicha - od 2015 roku zawodnik Barcelony. Największa gwiazda w historii czeskiej piłki ręcznej. W reprezentacji rozegrał 155 spotkań i zdobył w nich...855 bramek! Ligę Mistrzów wygrywał dwukrotnie.

Bardzo cieszę się, że te autografy dołączyły do mojej kolekcji, a pochodzą one z wymiany.
Przeznaczyłem również na nią podpisy na zdjęciach, które już wcześniej miałem w swoim zbiorze, więc zapraszam do zakładki-----> wymiana.

15 komentarzy:

 1. Gratulacje:) Zapraszam do mnie: http://grafkamil.blogspot.com/2016/02/18-stefan-friedmann.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje. Poleciłem u siebie twojego bloga :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulację ;) zapraszam na nowy post :)
  http://skokinarciarskie98.blogspot.com/2016/02/23-killian-peier-plastron.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję :)
  http://autografy-dawida123.blogspot.com/2016/01/57-asier-illarramendi.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję :)
  http://ski-jumping-polska.blogspot.com/2016/02/64-nicholas-fairall.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratki ! :)
  http://jackautographspl.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratulacje
  http://autografy-adriana-arka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluję!!!
  Zapraszam do mnie http://autografyjuki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratuluję!
  Dodałem do ulubionych liczę na rewanż!

  OdpowiedzUsuń